Fájdalom a herék között Anus Amikor sétál
A perineum az anusról a hüvelyi nyíláson át terjedő terület, a férfiaknál pedig a hasüregtől a hátasig. Az idegvégződésekben gazdag, az anus és a herék közötti bőrcsík olyan terület, amelyben a férfiak különféle okok miatt kényelmetlenséget érezhetnek, különösen a fizikai aktivitás, például a gyaloglás során.
A nap videója
Prosztata Betegség
A prosztatagyulladás vagy a prosztata gyulladása által okozott fájdalom érezhető a hát alsó részén, a nemi szervekben vagy a perineumban. A prostatitisnek számos oka van, de leggyakrabban a bakteriális fertőzés eredménye. A fájdalom vagy a vizelés vagy ejakuláció, a felhős vagy véres vizelet és a húgycsőmentesítés egyes formái a prosztatagyulladás legfontosabb jellemzői, különösen akkor, ha a fertőzés általános tüneteivel, például lázzal és hidegrázással összefüggésben találhatók. A prosztatarákot, az 50 évesnél idősebb férfiak egyik leggyakoribb karcinómáját számos hasonló tünet jellemzi. Ha fájdalmai vannak a herék és az anus mellett a tünetekkel együtt, azonnal forduljon orvoshoz.
Trauma és idegkárosodás
A pundendális idegek perineális ágai szenzoros szálakat szolgáltatnak az anus és a herék közötti területre, és általában elkapják, megzavarják vagy megrongálódnak. Ha séta közben érezhető égő, részleges vagy teljes zsibbadást, fokozott érzékenységet, sokkszerű érzést vagy szúró fájdalmat, késszerű fájdalmat, egy csomó vagy idegen test érzését, csavarását vagy csípését, vagy rendellenes hőmérséklet-érzékelőket a területen – – különösen, ha nemrégiben egy csomó ülésen szokatlan felületet ültél – megsérülhet a pudendális ideg, ezért klinikusnak értékelnie kell.
Húgyúti fertőzés
Bár gyakoribb a nőknél, húgyúti fertőzések vagy UTI-k, fájdalmat okozhatnak a perineum aktivitásában vagy nyugalmi állapotában. A prosztatarákhoz hasonlóan gyakran megfigyelhető véres vizelet és szokatlan vízelvezetés, valamint poliuria vagy gyakori vizelés. A férfiaknál tapasztalt UTI-k gyakrabban fordulnak elő az időseknél, különösen azokban a férfiakban, akiknek a közelmúltban lakó katétere volt. Mivel sok UTI ered a vese, a közös megállapítás a genny vagy a fehérvérsejtek a vizeletben. A diagnózishoz alapos vizeletvizsgálat, vagy UA szükséges, és a kezelés antibiotikumokkal történik.
Vesekövek
A vesék kövek vagy a vesén kívüli kúrák rendkívül fájdalmasak az urát- vagy foszfátkristályok felhalmozódásában a vesében. Vannak olyan hajlamosító tényezők, mint például a hasnyálmirigy-gyulladás, a vér vagy a vizelet kalcium- vagy urátszintjének zavarai, a hőelvezetés, a különböző táplálékkomponensek és metabolitok túlzott szintje, például az oxalátok és a cisztein, valamint bizonyos gyógyszerek. A fájdalom szinte bárhol a hasban fordulhat elő, nem csak a perineum, hanem a hát alsó részén. Néha a kövek átmennek a sajátjukon, míg máskor egy lithotripsy néven ismert eljárás szükséges feloldani őket.
A prosztatarák sugárterápiája
A sugárterápia nagy energiájú sugarakat vagy részecskéket használ a rákos sejtek elpusztítására.
Mikor használják a sugárkezelést?
Sugárzás alkalmazható:
- A rák első kezelése, amely még mindig csak a prosztata betegségben van és alacsony minőségű. Az ilyen típusú rákos megbetegedések esetében a gyógyulási arányok nagyjából megegyeznek a radikális prostatectomiával kezelt férfiak esetében.
- Az első kezelés részeként (hormonterápiával együtt) a prosztata mentén és a közeli szöveteknél kialakult rákos megbetegedéseknél.
- Ha a rákot nem távolítják el teljesen, vagy a műtét után visszatér a prostata területére.
- Ha a rák előrehaladt, segítsen a rák kezelésében a lehető legrövidebb idő alatt, és segít megelőzni vagy enyhíteni a tüneteket.
A sugárkezelés típusai
A prosztatarákban alkalmazott sugárterápia két fő típusa:
- Külső sugárzás
- Brachyterápia (belső sugárzás)
(A sugárterápia egy másik típusa, amelyben a szervezetbe injekciózunk egy sugárzást sugárzó gyógyszert, a prosztatarák terjedésének megakadályozása és kezelése a csontban történik.)
Külső sugárterápiás kezelés (EBRT)
Az EBRT-ben a sugárzási sugárzás a testen kívüli gépről a prosztata mirigyére összpontosul. Ez a típusú sugárzás használható a korábbi stádiumú rákok gyógyítására vagy a tünetek enyhítésére, például a csontfájdalomra, ha a rák egy bizonyos csontterületre terjed.
A kezelések megkezdése előtt a sugárzási csapat gondos méréseket végez, hogy megtalálja a helyes szögeket a sugárzási irányok és a megfelelő sugárterhelés céljára. Ez a tervezési ülés, az úgynevezett tettetés, általában olyan képalkotó teszteket kap, mint a CT vagy MRI. Lehet, hogy egy öntvényhez hasonlító műanyag szerszámmal van felszerelve, hogy minden kezelésnél ugyanazt a helyzetet tartsa meg, hogy a sugárzás pontosabban célozható legyen.
A járóbeteg-centrumban általában legalább hetente 5 napot fognak kezelni, attól függően, hogy miért adják a sugárzást. Minden kezelés nagyon hasonlít röntgenfelvételre. A sugárzás erősebb, mint a röntgensugárzásnál, de az eljárás fájdalommentes. Mindegyik kezelés csak néhány percig tart, bár a beállítási idő – a kezelésre való helyezést követően – hosszabb időt vesz igénybe.
Az újabb EBRT-technikák a sugárzást pontosabban a tumorra fókuszálják. Ez lehetővé teszi, hogy az orvosok nagyobb dózisú sugárzást adjanak a tumornak, miközben csökkentik a közeli egészséges szövetek sugárterhelését.
Háromdimenziós konformális sugárterápia (3D-CRT)
A 3D-CRT speciális számítógépeket használ a prosztata helyének pontos meghatározásához. A sugárnyalábokat ezután több irányból alakítják ki és irányítják a prosztatára, ami kevésbé valószínű, hogy károsítja a normál szöveteket.
Intenzitás modulált sugárterápia (IMRT)
Az IMRT, a 3D terápia fejlett formája, a leggyakoribb EBRT a prosztatarák számára. Számítógépes gépet használ, amely a páciens köré mozog, mivel sugárzást biztosít. A gerendák alakításával párhuzamosan, és a prosztatától különböző szögektől célozva, a gerendák intenzitása (erőssége) beállítható úgy, hogy a dózisokat a közeli normál szövetekhez közelítse. Ez lehetővé teszi, hogy az orvosok még nagyobb dózist adjanak a ráknak.
Egyes újabb sugárzási gépekbe képalkotó szkennerek vannak beépítve. Ez az előleg, az úgynevezett képvezérelt sugárterápia (IGRT), lehetővé teszi az orvosnak, hogy fotózzon a prosztatáról, és kisebb módosításokat hajtson végre a sugárzás megkezdése előtt. Ez még pontosabban segítheti a sugárzást, ami kevesebb mellékhatást eredményezhet, bár több kutatásra van szükség annak bizonyításához.
Egy másik megközelítés az, hogy apró implantátumokat helyezzenek a prosztatába, amelyek rádióhullámokat küldenek, hogy megmondják a sugárterápiás gépeknek, hogy hol célozzanak. Ez lehetővé teszi a gép mozgását (például a légzés alatt), és kevesebb sugárzást engedhet meg normális szövetekhez. Elméletileg ez csökkenti a mellékhatásokat. Eddig azonban egyetlen tanulmány sem mutatott mellékhatásokat ezen megközelítéssel szemben, mint az IMRT más formáival. Az ilyen gépeket Calypso ® néven ismerik.
Az IMRT variációját nevezik térfogat modulált ívterápia (VMAT). Olyan gépet használ, amely gyorsan sugároz, mivel egyszer a test körül forog. Ez lehetővé teszi, hogy mindegyik kezelést csak néhány perc alatt adják át. Bár ez a páciens számára kényelmesebb lehet, még nem bizonyult hatásosabbnak, mint a rendszeres IMRT.
Sztereotaktikus test-sugárterápia (SBRT)
Ez a technika fejlett képvezérelt technikákat alkalmaz nagy dózisok sugárzására egy bizonyos meghatározott területre, például a prosztatára. Mivel minden egyes dózisban nagy adag sugárzás van, a kezelés teljes időtartama néhány nap alatt történik.
Az SBRT-t gyakran ismeri a sugárzást biztosító gépek neve, például Gamma Knife®, X-Knife®, CyberKnife® és Clinac®.
Az SBRT IMRT feletti fő előnye, hogy a kezelés kevesebb időt vesz igénybe (hetek helyett napok). A mellékhatások azonban nem jobbak. Valójában egyes kutatások kimutatták, hogy egyes mellékhatások ténylegesen rosszabbak lehetnek az SBRT-vel szemben, mint az IMRT esetében.
Proton sugárterápiás kezelés
A proton-sugárterápia a röntgensugárzás helyett a protonok gerincét fókuszálja. Az x-sugarakkal ellentétben, amelyek energiát bocsátanak ki előttük és után, miután elérik céljukat, a protonok károsodást okoznak azoknak a szöveteknek, amelyek átmennek és energiájukat csak bizonyos távolsági utazás után engedik fel. Ez azt jelenti, hogy a protonnyaláb sugárzás elméletileg több sugárzást bocsát ki a prosztatára, miközben kisebb károkat okoz a közeli normál szövetekben. A proton sugarú sugárzás a 3D-CRT-vel és az IMRT-vel azonos módszerekkel célozható meg.
Bár az elméletben a protonnyaláb terápia hatékonyabb lehet, mint a röntgensugarak használata, eddig tanulmányok nem mutattak be, ha ez igaz. Jelenleg a protonnyaláb terápia nem széles körben elérhető. A protonok előállításához szükséges gépek nagyon drágák, és nem állnak rendelkezésre az Egyesült Államok számos központjában. A proton sugárzási sugárzás jelenleg nem terjed ki minden biztosítótársaságra.
Az EBRT lehetséges mellékhatásai
Az EBRT mellékhatásainak egy része megegyezik a műtéttel, míg mások eltérőek.
Bél problémák: A sugárzás irritálhatja a végbélnyílást, és egy feltárt állapotot okozhat sugárkezelési proktitisz. Ez hasmenéshez vezethet, néha vérrel a székletben, és végbélszivárgás. A legtöbb ilyen probléma idővel eltűnik, de ritkán a normális bélműködés nem tér vissza. A bélproblémák enyhítésének elősegítése érdekében előfordulhat, hogy a sugárterápia során különleges étrendet követnek el, hogy csökkentse a bélmozgást a kezelés alatt. Néha egy léggömbszerű eszközt helyeznek a végbélbe minden egyes kezelés során, hogy a bél maradjon a kezelés alatt.
Húgyúti problémák: A sugárzás irritálhatja a húgyhólyagot, és egy feltételhez vezethet sugárzási cystitis. Lehet, hogy gyakrabban vizelnie kell, égető érzést kell éreznie vizelés közben, és / vagy vérrést kell találnia a vizeletében. A húgyúti problémák általában javulnak az idő múlásával, de egyes férfiakban soha nem mennek el.
Egyes férfiak vizeletinkontinenciát alakítanak ki a kezelés után, ami azt jelenti, hogy nem tudják ellenőrizni a vizeletet, vagy szivárogni vagy csöpögni. A műtéti szakaszban leírtak szerint az inkontinencia különböző szintjei és típusai vannak. Összességében ez a mellékhatás ritkábban fordul elő, mint a műtét után. Először is a kockázat alacsony, de évekig a kezelést követően évekig emelkedik.
Ritkán a cső, amely a vizeletből a húgyhólyagot a testből (a húgycsőből) hordozza, nagyon szűk, vagy akár közeli is lehet. urethralis szűkület. Ez további kezelést igényelhet, hogy újra megnyissa.
Szerelési problémák, beleértve az impotenciát: Néhány év múlva az impotencia sebessége a sugárzás után közel azonos a műtét után. Az erekció problémái általában nem következnek be közvetlenül a sugárterápia után, de lassan fejlődnek az idő múlásával. Ez különbözik a műtétektől, ahol az impotencia azonnal megtörténik, és idővel jobb lesz.
Mint a műtétnél, annál idősebb vagy annál idősebb, annál valószínűbb, hogy az erekcióval kapcsolatos problémák merülnek fel. Az elzáródási problémákat gyakran a kezelésekhez hasonló kezelések segíthetik, beleértve a gyógyszereket is.
Ha többet szeretne erekcióproblémákkal és más szexualitási problémákkal szembesülni, nézze meg a “Szexualitás a rákhoz” című cikket.
Fáradtság: A sugárterápiás kezelés olyan fáradtságot okozhat, amely a kezelést követő néhány héten vagy hónapon keresztül nem szűnik meg.
lymphedema: A nyirokcsomók általában biztosítják azt a módot, hogy a folyadék visszatérjen a szívbe a test minden területéről. Ha a prosztata körüli nyirokcsomókat a sugárzás károsítja, akkor a folyadék időnként összegyűlhet a lábakban vagy a nemi szervekben, duzzanatot és fájdalmat okozva. A limfedémet általában fizikai terápiával kezelik, bár nem teljesen elmúlik. Lásd a limfedema oldalunkat, hogy többet megtudjon.
Brachyterápia (belső sugárkezelés)
Brachiterápia (más néven vetőmag-beültetés vagy intersticiális sugárkezelés) kicsi radioaktív pelleteket, vagy “magokat” használ fel, mindegyik rizsmag méretére vonatkoztatva. Ezeket a pelleteket közvetlenül a prosztata helyére helyezzük.
- A brachyterápiát egyedül csak a korai stádiumú prosztatarákban szenvedő férfiakban alkalmazzák, amely viszonylag lassú (alacsony fokú) növekedés.
- A külső sugárzás kombinációjával kombinált brachyterápia néha lehetőséget nyújt azoknak a férfiaknak, akiknek nagyobb a kockázata a prosztatán kívüli rák kialakulásának.
A brachyterápia alkalmazását más tényezők is korlátozzák. Azoknál a férfiaknál, akiknél a prosztata transzurethralis reszekciója (TURP) vagy azoknál, akiknek már van vizelési problémája, a húgyúti mellékhatások kockázata magasabb lehet. A brachyterápia esetleg nem működik a nagy prosztata mirigyeknél is, mert nem feltétlenül lehet helyezni a magokat az összes helyre. Ennek egyik módja lehet, hogy előzetesen néhány hónapig hormonterápiát kapjunk a prosztata zsugorítására.
A képalkotó teszteket, mint például a transzrektális ultrahangot, CT-vizsgálatokat vagy MRI-t használják a radioaktív pelletek elhelyezésének elősegítésére. Különleges számítógépes programok kiszámítják a szükséges sugárzás pontos adagját.
Kétféle prosztata brachyterápia létezik. Mindkettőt egy műtőben végezték. Kapsz vagy gerinc érzéstelenítést (ahol a test alsó része fáradt) vagy általános érzéstelenítés (ha alszol), és lehet, hogy egy éjszakán át kell maradnia a kórházban.
Állandó (alacsony dózisú, vagy LDR) brachyterápia
Ebben a megközelítésben a radioaktív anyag (például jód-125 vagy palládium-103) pelletjeit (vékony tűkbe) helyezzük, amelyek a bőrön keresztül kerülnek a koponya és az anus és a prosztata közé. A pelleteket a helyükön hagyják, ahogy a tűket eltávolítják, és hetekig vagy hónapokig kis dózisú sugárzást adnak. A magok sugárzása nagyon rövid távolságra halad, így a magok nagy mennyiségű sugárzást engedhetnek ki egy nagyon kis területen. Ez korlátozza a közeli egészséges szövetek károsodásának mértékét.
Általában körülbelül 100 magot helyeznek el, de ez a prosztata méretétől függ. Mivel a magvak olyan kicsiek, ritkán okoznak kellemetlenségeket, és egyszerűen a helyükön maradnak, miután felhasználták a radioaktív anyagukat.
Ön is kaphat külső sugárzás sugárzás mellett brachyterápia, különösen akkor, ha nagyobb a kockázata, hogy a rák terjedt el a prosztata (pl. Ha van egy magasabb Gleason pontszám).
Ideiglenes (nagy dózisú vagy HDR) brachyterápia
Ez a technika kevésbé történik. Nagyobb dózisú sugárzást használ, amely rövid ideig marad helyben. Az üreges tűket a bőrön keresztül helyezzük a koponya és az anus és a prosztata közé. Puha nylon csöveket (katéterek) helyeznek ezekbe a tűkbe. A tűket eltávolítják, de a katéterek a helyükön maradnak. A radioaktív irídium-192-et vagy cézium-137-et ezután a katéterekbe helyezzük, általában 5-15 percig. Általában körülbelül 3 rövid kezelést adnak 2 nap alatt, és a radioaktív anyagot minden esetben eltávolítják. Az utolsó kezelés után a katétereket eltávolítják. Körülbelül egy héttel a kezelés után fájdalom vagy duzzanat jelentkezhet a zsigerek és a végbél között, és a vizelet vörösesbarna lehet.
Ezeket a kezeléseket általában alacsonyabb dózisú, külső sugárzással kombinálják, mint ha önmagukban használják. Ennek a megközelítésnek az az előnye, hogy a sugárzás nagy része a prosztata koncentrálódik, a közeli normális szövetek megtakarításával.
A brachyterápia lehetséges kockázata és mellékhatása
Sugárvédelmi óvintézkedések: Ha állandó (LDR) brachyterápiát kapsz, a magok kis mennyiségű sugárzást adnak ki több héten vagy hónapon keresztül. Annak ellenére, hogy a sugárzás nem messze elmúlik, orvosa javasolhatja, hogy távol tartsa a terhes nőket és kisgyermekeket ebben az időben. Ha utazásra tervezel, érdemes orvoshoz fordulni a kezelésével kapcsolatban, mivel a repülőterek észlelési rendszerei néha felszedhetik a sugárzást.
Van egy kis kockázata annak, hogy a magok egy része mozogni fog (migrálni). Lehet, hogy meg kell kérdeznie a vizeletet az első héten úgy, hogy elkapjon minden magot, ami kijön. Megkérhetjük, hogy más óvintézkedéseket is vállaljon, például az óvszer viselése a szex alatt. Mindenképpen kövesse az orvos által adott utasításokat. Vannak jelentések arról is, hogy a magok a véráramon át mozognak a test más részeire, például a tüdőbe. Amennyire az orvosok tudják, ez nem gyakori, és úgy tűnik, hogy nem okoz rossz hatásokat.
Ezek az óvintézkedések nem szükségesek HDR brachyterápia után, mivel a sugárzás a testben nem marad a kezelés után.
Bél problémák: A brachyterápia néha irritálja a végbélnyílást, és egy feltárt állapotot okoz sugárkezelési proktitisz. Előfordulhatnak olyan belek, mint a végbélnyálkahártya, égési sérülések és / vagy hasmenés (néha vérzéssel), de a komoly hosszú távú problémák nem gyakoriak.
Húgyúti problémák: A súlyos vizelet inkontinencia (a vizelet szabályozása) nem gyakori mellékhatás. Néhány embernek azonban gyakori vizelési zavara vagy más tünetei vannak a húgycső irritációjának, a vizeletből a csőnek köszönhetően. Ez a kezelést követő hetekben rosszabb, és idővel jobb lesz. Ritkán előfordulhat, hogy a húgycső ténylegesen lezárul (urethralis szűkületként ismert), és katéterrel vagy műtéttel kell megnyitni.
Szerelési problémák: Egyes tanulmányok szerint a merevedési arányok a brachyterápia után alacsonyabbak voltak, de más vizsgálatok azt mutatták, hogy az arányok nem voltak alacsonyabbak, mint a külső sugárzási sugárzással vagy sebészeti beavatkozással. Minél fiatalabb és annál jobb a szexuális funkciója a kezelés előtt, annál valószínűbb, hogy a kezelés után visszanyerjük a funkciót.
Az elzáródási problémákat gyakran a kezelésekhez hasonló kezelések segíthetik, beleértve a gyógyszereket is. Ha többet szeretne erekcióproblémákkal és más szexualitási problémákkal szembesülni, nézze meg a “Szexualitás a rákhoz” című cikket.
Ha többet szeretne megtudni, tekintse meg honlapunk Sugárterápiás részeit.
Az érzést égő érzés okai az ejakuláció során
Ha gyulladásos vagy fertőző betegségben szenved, az ejakuláció után égő érzést tapasztalhat. Az ejakuláció az izmok összehúzódása a péniszben, amely segíti a sperma felszabadulását és a herékből való préselését. Az izomösszehúzódások a húgycsövön át és a testen keresztül mozognak.
Mi az ejakuláció?
Az ejakuláció a sperma felszabadulása a péniszről orgazmusra (szexuális csúcspont). Amikor az ember szexuálisan stimulálja az agyat, az agy a gerincvelőben lévő idegek által a nemi szervekre irányítja a jeleket, hogy összehúzza a kismedencei izmokat. Az orgazmus során az izomösszehúzódások hullámai kis mennyiségű folyadékkal szállítják a spermát a herékből a vas deferensekbe. A szeminárius hólyagok és a prosztata járulnak hozzá extra folyadékkal a sperma védelmére. A spermium és a folyadék (sperma) keveréke a húgycső mentén halad a pénisz csúcsáig, ahol ejakulálódik.
Mik az ejakulációs problémák?
A férfiak különböző típusú ejakulációs problémákat tapasztalhatnak, többek között:
- Korai magömlés
- Retrográd ejakuláció
- Késleltetett ejakuláció (vagy nem ejakuláció)
- Fájdalmas ejakuláció
A húgycsőből kilépő ejakulátum után égő fájdalom, fájdalom a herékben, vagy akár az alsó medence sűrűsége is érezhető. Ez akkor történhet meg, amikor először ürül az ejakuláció után, és súlyosbodhat, ha több szexuális orgazmája van. Ez általában a húgycső irritációjának következménye. Gyakran előfordul, hogy az égő érzés olyan érzést hagy maga után, hogy sürgősen használni kell a fürdőszobát.
Fontos megérteni, hogy ha egynél többször vizel, akkor az orvosnak ellenőriznie kell a prosztata állapotát vagy a húgyúti fertőzést.
Mennyire gyakoriak az ejakulációs problémák?
A korai ejakuláció a leggyakoribb férfi szexuális probléma, és érinti a minden korosztály emberét. A korai magömlés akkor következik be, amikor egy férfi képtelen szabályozni az ejakuláció időzítését, és ejakulál, mielőtt ő és / vagy partnere készen állna erre, és ez zavart okoz.
A többi ejakulációs probléma kevésbé gyakori, mint az idő előtti ejakuláció, de az ember és partnere számára is szorongást okozhat.
Mi okozza az ejakulációs problémákat?
Az ejakulációs problémák sokféle okot hordozhatnak, mind fizikai, mind pszichológiai jellegűek. A fizikai okok közé tartoznak bizonyos betegségek, mint például a cukorbetegség, bizonyos műtéti vagy trauma típusok, bizonyos típusú gyulladás vagy fertőzés és bizonyos gyógyszerek. A pszichológiai okok közé tartozik a stressz, a szorongás (például szorongás a szexuális teljesítményről), a kapcsolati nehézségek és a depresszió.
Minden egyes ejakulációs probléma esetén és minden egyes ember esetében lehet egy vagy több az ejakuláció okai probléma.
Mit kell tennem, ha ejakulációs problémám van?
Ha Önnek ejakulációs problémája van, akkor a helyi orvosával (GP) folytatott megbeszélés a legjobb hely a probléma okainak megismerésére és annak kezelésére vagy kezelésére. A GP szükség esetén szakemberhez fordulhat.
Mi a retrográd ejakuláció?
A retrográd ejakulációban szenvedő férfiaknál a húgyhólyag megnyitásakor az izom, amely rendszerint megállítja a spermát a hólyag beléptetéséig az orgazmus során, nem zár le normálisan. Ha az izom nem záródik megfelelően, a sperma visszatér a hólyagba.
Ezért az ejakuláció során kevés vagy semmi sperma lemerül a péniszről, és az első vizelet után történő vizelés zavarosnak tűnik, mivel a sperma keveredik a vizelettel. A retrográd ejakuláció szokatlan és általában ártalmatlan.
Mi okozza a retrográd ejakulációt?
Retrográd ejakuláció történhet a műtét után a prosztata vagy a húgyhólyag nyakáig. A cukorbetegség, a sclerosis multiplex, a gerincvelő sérülése és egyes gyógyszerek, különösen a magas vérnyomás elleni gyógyszerek retrográd ejakulációt is okozhatnak. Az okoktól függően a retrográd ejakuláció átmeneti vagy állandó állapot lehet.
Hogyan kezelik a retrográd ejakulációt?
A retrográd ejakulációban szenvedő férfiak többsége nem igényel kezelést. A fontos üzenet az, hogy nem okoz komoly problémákat. Azonban a retrográd ejakulációval rendelkező férfiak számára nehéz természetes baba.
Azon családok számára, akiknek családjuk van, a spermát más módokon kell gyűjteni a támogatott reprodukciós eljárásokban, mint például az in vitro megtermékenyítés (IVF).
A termékenység szakember bevonhatja a spermiumot a vizeletből, vagy egy spermiumot közvetlenül a herékből kis műtét során (biopszia).
Mi a késleltetett ejakuláció?
A késleltetett ejakuláció és az anorgasmia azt írja le, hogy képtelenek ejakulálni, ha az ejakuláció (és az orgazmus) sokkal hosszabb időt vesz igénybe, vagy egyáltalán nem történik meg. Ez csak együttéléssel, vagy minden helyzetben történhet, beleértve a maszturbációt (önstimuláció).
Az orgazmus után az “orgazmus” és az “ejakuláció” gyakran ugyanúgy gondolják, de egyesek az orgazmust megtapasztalják, még akkor is, ha nem ejakulálnak.
Mi okozza a késleltetett ejakulációt?
Fizikai okok közé tartozik a gerincvelő sérülése, nagy nyirokcsomó-műtét, cukorbetegség, szklerózis multiplex és traumatikus sérülés a kismedencei régióban, amikor az idegellátás befolyásolja. A késleltetett ejakuláció egyes antidepresszánsok (különösen SSRI-k) jól dokumentált mellékhatása.
Bár a késleltetett ejakulációt a kapcsolat nehézségei okozhatják, a perzisztens anorgasmia orvosi ok nélkül nem nagyon gyakori.
Hogyan kezelik a késleltetett ejakulációt?
Az antidepresszáns gyógyszerek megváltoztatására lehet szükség azoknak a férfiaknak, akik aggódnak e mellékhatás miatt. A vibrátor stimulálása és a pénisz elektromos stimulálása segítheti a reflex ejakulációt olyan férfiakban, akik nem képesek ejakulálni, de babát akarnak. Azok a férfiak, akik aggódnak, hogy nem tudnak ejakulálni, ha nincs egészségügyi okuk ennek a nehézségnek, hosszú távú egyéni tanácsadásra vagy terápiára lehet szükség.
Mi a fájdalmas ejakuláció?
Fájdalmas ejakuláció, amikor fájdalmas, égő érzés érezhető az ejakuláció során vagy után.
Az érzést az éheztetés után égeti
Van néhány különböző dolog, ami péniszfájást okozhat az ejakuláció után. Ezek tartalmazzák:
húgycsőgyulladás: A fertőzések a húgycső felgyulladását okozhatják. Ezt rendszerint szexuális úton terjedő betegségek okozzák, mint a chlamydia, a gonorrhoea vagy a herpeszvírus.
orchitis: Ez az, amikor a herék a fertőzés miatt gyulladnak. Ezt antibiotikumokkal, gyulladáscsökkentőkkel és pihenéssel kell kezelni.
prostatitis: Ez a prosztata mirigy gyulladása néhány különböző ok miatt, beleértve a fertőzést, a prosztata betegségének krónikus gyulladását, valamint a tünetmentes vagy csendes prosztatitis. A prosztata bakteriális fertőzései antibiotikumokkal kezelhetők, de más okok szükségessé teszik a további értékelést és a prosztata mirigy összehúzódásának megkísérlésére szolgáló gyógyszereket. Súlyos esetekben prosztata műtétre lehet szükség.
Prosztata rák: A prosztatarák fájdalmas közösülést és vizeletet okozhat. Ez a vizelet és a vér vizelethullását is okozhatja. Egyes férfiak még fájdalmat éreznek a hátukon és az alsó medencében. Ezt kezelni lehet prosztata műtét, sugárzás és hormonok.
Gyógyszerek: Ha antidepresszáns gyógyszereket szed, az ejakuláció után fennáll az égő érzés veszélye. A leggyakoribb mellékhatások közé tartoznak a MAOI, a triciklikus antidepresszánsok és az SSRI-k. A mellékhatás elkerülésére nincs mód, de az orvosok úgy dönthetnek, hogy alacsonyabb dózisban tartják Önt, ha még mindig hatásos a depresszió vagy a szorongás szempontjából.
Sérülés: Ha a péniszed vagy a pénisz közelében sérült meg, az ejakuláció után penicillé válhat. Ez általában akkor következik be, ha a nemi szervek, a sportolók sérülései vagy a pénisz túlságosan elhajlik.
Allergiás reakció: Az ejakulációt követő égő érzést a péniszhez közeli különböző dolgok allergiás reakciója okozhatja. Ezek közé tartozik a latex allergia, helyi fogamzásgátló gyógyszerek vagy spermicid zselé. Ha ez megtörténik, hagyja abba a felhasználást, és beszéljen a partnerrel a születésszabályozás egyéb módszereiről.
Hogyan kezelik a fájdalmas ejakulációt?
A kezelőorvosnak értékelnie kell a fájdalom okait és megfelelő kezelést. A kezelés lehet antibiotikum-fertőzés a fertőzésre, vagy szükség lehet a szakemberre (urológusra) való utalással a bonyolultabb vizsgálatokhoz.
Mikor kell az Urológust kérdezni?
A legjobb, ha látni fogja a családtagjaidat, ha égő ejakulációt észlelsz, és társulnak a tünetek.
Az urológus megfigyelni fogja az ejakuláció vagy egyéb problémák égetésére utaló jeleket, és elvégezheti a klinikai vizsgálatot.
Mikor kell orvoshoz fordulni?
Ha égő ejakulációt észlel, és bármilyen más kapcsolódó tünet észlelhető, az interneten elérhető különböző egészségügyi honlapokon keresztül online orvoshoz fordulhat, amely lehetővé teszi, hogy egy adott szakemberhez forduljon, és beszéljen vele minden egészségügyi állapotról. Ezek a weboldalak lehetővé teszik a betegek számára, hogy képeket adjanak a bajok területeiről, így segíthetnek az orvosoknak megvizsgálni és felmérni az Ön állapotát, és útmutatást adhatnak a rendelkezésre álló legjobb kezelési lehetőségekhez. Továbbá, ha már konzultált orvosával és még mindig kétségei vannak az Ön állapotával kapcsolatban, akkor mindig kereshet egy online orvosi második véleményt egy híres egészségügyi weboldalon keresztül.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: